Frekvenční měnič VESSER IQ-E 2,2kW; 1x230V; max.12A pro čerpadlo

7 097,00 

Katalogové číslo: 114262 Kategorie:
Výrobce: VESSER

Popis

Frekvenční měnič VESSER IQ-E pomocí regulace otáček udržuje konstantní tlak v systému. Je to inteligentní ovladač čerpadla, je snadno použitelný a udržuje nastavený tlak vody změnou rychlosti otáček motoru čerpadla.
Model VESSER IQ-E má několik operačních režimů a přizpůsobuje se různým elektrickým systémům.
Jak funguje Frekvenční měnič VESSER IQ-E pro čerpadlo:
Po otevření kohoutku nebo po spuštění závlahy začne klesat tlak v systému. Řídící jednotka frekvenčního měniče prostřednictvím snímače tlaku vyhodnotí situaci a spustí čerpadlo. Otáčky čerpadla jsou regulovány tak, aby byl udržován konstantní tlak v systému i při měnícím se odběru. Abyste si to uměli lépe představit, znamená to, že frekvenční měnič pouští čerpadlo například při malém odběru na 17%, při zvýšení odběru vody například na 57% a při velkém odběru na 97%.
Proud měniče i ochrana proti chodu nasucho je přednastavena. Čerpadlo se podle potřeby pomocí frekvenčního měniče zastaví, spustí, přidá a ubere tlak jednoduše a rychle, kdykoli je to potřeba.
Frekvenční měnič VESSER IQ-E je vhodný pro všechny systémy, kde se vyžaduje udržování stálého tlaku vody v systému, kontrola a ochrana čerpadel. Součástí frekvenčního měniče je zapojen kabel se zásuvkou, zapojené čidlo pro snímání tlaku a napájecí kabel.
Od zařízení typu on/off se odlišuje těmito důležitými vlastnostmi:

Energetická úspora: Systém zásobování vodou vybavený frekvenčním měničem umožňuje ušetřit 30 až 60% energie oproti tradičním způsobům zásobování vodou.
Snadná obsluha: Všechny funkce lze spustit a zastavit stisknutím tlačítka, není nutná pomoc odborníků na programování.
Dlouholetá spolehlivost spolupracujících čerpadel: Průměrný točivý moment a tření hřídele čerpadla se snižuje při poklesu otáček motoru čerpadla, což zajišťuje mnohem delší životnost čerpadla.
Vestavěná funkce soft (měkkého) startu a zastavení – zařízení omezuje hydraulický ráz. (Efekt hydraulického rázu znamená prudké zvýšení tlaku při rychlém zastavení nebo spuštění průtoku kapaliny.)Komplexní ochrana: Systém je vybaven zařízením pro nadproudovou, přepěťovou, podpěťovou a zkratovou ochranu, blokování oběžných kol a ochranu proti chodu na sucho bez nutnosti montáže čidel do vrtu.
Možnost spojení měničů do soupravy až 6 čerpadel: Souprava se ovládá z jednoho měniče zvoleného jako hlavní a ostatní měniče přizpůsobují práci podle požadavků systému. Programování soupravy je velmi jednoduché a nevyžaduje spolupráci s technikem.

Použití:

rodinné domy, byty, chaty
zemědělské podniky
čerpání vody ze studny
zalévání skleníků, zahrad, polí
průmyslová zařízení

Výhody:

jednoduché ovládání, měnič je přednastaven k okamžitému provozu
přehledné a jednoduché menu
součástí balení je snímač tlaku a držák na zeď
tichý provoz

Doporučení:
Doporučujeme nastavit dobu chodu na sucho „P 013“ na 10 sekund. Prodlouží se tím životnost čerpadla na maximální míru.

Technické parametry:

Maximální povolená spotřeba proudu motoru:  230V – 12A
Vstupní napájení:  Jednofázové
Vstupní napětí:  230V
Povolený rozsah napájecího napětí:  160V – 260V (230V)
Frekvence napájecího proudu:  50/60Hz
Výstupní napětí:  1 ~ AC 230V
Ovládané zařízení:  Čerpadlo
Rozsah výstupní frekvence:  20 ~ 50 / 60Hz
Senzor tlaku:  24V, 4 ÷ 20mA
Rozsah tlaku:  0,5 ÷ 9,0 bar
Vyžaduje se instalace tlakové nádoby:  Nádrž s objemem ne menším než 2L
Rozsah teplot okolí:  0~+40 C
Čerpaná kapalina:  Čistá voda o teplotě 0 až + 100 °C.
Tlak potřebný k samostartování:  O 0,3 bar nižší než nastavený provozní tlak, ne však nižší než 0,5 bar
Elektrická instalace:  Účinně uzemněná

Časté otázky

1️⃣ Kolik stojí Frekvenční měnič VESSER IQ-E 2,2kW; 1x230V; max.12A pro čerpadlo

Cena za Frekvenční měnič VESSER IQ-E 2,2kW; 1x230V; max.12A pro čerpadlo je 7097 Kč. Víme, že si ceníte kvalitních čerpadel a čerpací techniky, a právě to vám chceme nabídnout. U nás najdete to nejlepší, co trh nabízí v oblasti vašeho zájmu. Produkty jsou pečlivě vybrané a kvalitní.

2️⃣ Mohu se o Frekvenční měnič VESSER IQ-E 2,2kW; 1x230V; max.12A pro čerpadlo dozvědět více informací?

Ano můžete. Frekvenční měnič VESSER IQ-E 2,2kW; 1x230V; max.12A pro čerpadlo – je skvělou volbou pro každého, kdo očekává kvalitu. S produktem si můžete být jisti, že dostanete to nejlepší, co trh nabízí. Produkt je vybraný s ohledem na potřeby Vás zákazníků. Věříme, že se stane vašim oblíbeným stejně jako u dalších spokojených zákazníků. Snažíme se být inovativní a vycházet vstříc požadavkům zákazníků. Objednejte si produkt ještě dnes a nechte se přesvědčit. Má EAN kód 114262.

Produkt najdete v kategorii

Ovládací jednotky - Podobné produkty: Brio SK-13 s manometrem, Řídící jednotka BRIO PC-13 s manometrem, Frekvenční měnič INVT GD20 / 2,2kW 230V IP20, Řídící jednotka BRIO PC-59 s manometrem