Frekvenční měnič VESSER IQ-E/T 2,2kW; 3x400V ; max.5,0 A pro čerpadlo

7 869,00 

Katalogové číslo: 114273 Kategorie:
Výrobce: VESSER

Popis

Frekvenční měnič IQ-E/T pomocí regulace otáček udržuje konstantní tlak v systému. Je to inteligentní ovladač čerpadla a je snadno použitelný pro přímé připojení jednofázových čerpadel (ponorných nebo povrchových).
VESSER IQ-E/T udržuje nastavený tlak vody změnou rychlosti otáček motoru čerpadla. Má několik operačních režimů a přizpůsobuje se různým elektrickým systémům.
Jak funguje Frekvenční měnič pro čerpadlo:
Po otevření kohoutku nebo po spuštění závlahy začne klesat tlak v systému. Řídící jednotka frekvenčního měniče prostřednictvím snímače tlaku vyhodnotí situaci a spustí čerpadlo. Otáčky čerpadla jsou regulovány tak, aby byl udržován konstantní tlak v systému i při měnícím se odběru. Abyste si to uměli lépe představit, znamená to, že frekvenční měnič pouští čerpadlo například při malém odběru na 17%, při zvýšení odběru vody například na 57% a při velkém odběru na 97%.
Frekvenční měnič IQ-E/T 2,2kW má velmi jednoduchou instalaci a intuitivní ovládání.
Proud měniče i ochrana proti chodu nasucho je přednastavena. Čerpadlo se podle potřeby pomocí frekvenčního měniče zastaví, spustí, přidá a ubere tlak jednoduše a rychle, kdykoli je to nutné.
Od zařízení typu on/off se odlišuje těmito důležitými vlastnostmi:

Energetická úspora: Systém zásobování vodou vybavený frekvenčním měničem umožňuje ušetřit 30 až 60% energie oproti tradičním způsobům zásobování vodou.
Snadná obsluha: Všechny funkce lze spustit a zastavit stisknutím tlačítka, není nutná pomoc odborníků na programování.
Dlouholetá spolehlivost spolupracujících čerpadel: Průměrný točivý moment a tření hřídele čerpadla se snižuje při poklesu otáček motoru čerpadla, což zajišťuje mnohem delší životnost čerpadla.
Vestavěná funkce soft (měkkého) startu a zastavení zařízení omezuje hydraulický ráz. (efekt hydraulického rázu znamená prudké zvýšení tlaku při rychlém zastavení nebo spuštění průtoku kapaliny).
Komplexní ochrana: Systém je vybaven zařízením pro nadproudovou, přepěťovou, podpěťovou a zkratovou ochranu, blokování oběžných kol a ochranu proti chodu na sucho bez nutnosti montáže čidel do vrtu.
Možnost spojení měničů do soupravy až 6 čerpadel. Souprava se ovládá z jednoho měniče zvoleného jako hlavní a ostatní měniče přizpůsobují práci podle požadavků systému. Programování soupravy je velmi jednoduché a nevyžaduje spolupráci s technikem.

Použití:

rodinné domy, byty, chaty
zemědělské podniky
čerpání vody ze studny
zalévání skleníků, zahrad, polí
průmyslová zařízení

Výhody:

jednoduché ovládání, měnič je přednastaven k okamžitému provozu
přehledné a jednoduché menu
součást balení je snímač tlaku a držák na zeď
tichý provoz

Doporučení:
Doporučujeme nastavit dobu chodu na sucho "P 013" na 10 vteřin, prodlouží se tím životnost čerpadla na maximální míru.

Technické parametry:

Rozsah nastavení tlaku: 0,5 – 9bar
Provozní proud:  7A/10A/18A
Vstupní napětí: 3 x 400V (přípustný rozsah 320-450V)
Výstupní napětí: 3 x 400V
Vstupní frekvence: 50/60 Hz
Výstupní frekvence: 20-50/60 Hz
Rozměry: 210 x 173 x 124 mm

Časté otázky

1️⃣ Kolik stojí Frekvenční měnič VESSER IQ-E/T 2,2kW; 3x400V ; max.5,0 A pro čerpadlo

Cena za Frekvenční měnič VESSER IQ-E/T 2,2kW; 3x400V ; max.5,0 A pro čerpadlo je 7869 Kč. Víme, že si ceníte kvalitních čerpadel a čerpací techniky, a právě to vám chceme nabídnout. U nás najdete to nejlepší, co trh nabízí v oblasti vašeho zájmu. Produkty jsou pečlivě vybrané a kvalitní.

2️⃣ Mohu se o Frekvenční měnič VESSER IQ-E/T 2,2kW; 3x400V ; max.5,0 A pro čerpadlo dozvědět více informací?

Ano můžete. Frekvenční měnič VESSER IQ-E/T 2,2kW; 3x400V ; max.5,0 A pro čerpadlo – je skvělou volbou pro každého, kdo očekává kvalitu. S produktem si můžete být jisti, že dostanete to nejlepší, co trh nabízí. Produkt je vybraný s ohledem na potřeby Vás zákazníků. Věříme, že se stane vašim oblíbeným stejně jako u dalších spokojených zákazníků. Snažíme se být inovativní a vycházet vstříc požadavkům zákazníků. Objednejte si produkt ještě dnes a nechte se přesvědčit. Má EAN kód 114273.

Produkt najdete v kategorii

Ovládací jednotky - Podobné produkty: Řídící jednotka BRIO PC-59 s manometrem, Frekvenční měnič INVT GD20 / 2,2kW 230V IP20, Frekvenční měnič Archimede IMMP 1,5kW 230V pro čerpadlo, Frekvenční měnič INVT GD20 / 2,2kW 400V IP20